Menu


Soutěže 2017/2018

Zajímavé odkazy

Kontakt

TJ Jiskra Humpolec

oddíl stolního tenisu

Tyršovo náměstí 745
Optimalizace pro vyhledávače

aktualizace : 10.12.2013Archiv 2015

Stříbrná sobota naší mládeže

Vloženo 11.2.2017

V sobotu 11.1.2017 se konaly dva turnaje BTM Vysočiny. V kategorii nejmladšího žactva získala naše hráčka Michela Rohové skvělé druhé místo. Stejným způsobem si vedl i Erik Topič v kategorii dorostu. Výborně, jen tak dál.Skvělý úspěch

Vloženo 26.1.2017

V sobotu 21.1.2017 se konal Krajský přebor družstev dorostenců. Naše družstvo ve složení Aleš Krčil, Jan Och a Erik Topič získalo titul Krajského přeborníka. Skvělé. GratulujemeNovoroční mládežnický turnaj

Vloženo 6.1.2017

V pondělí 2.ledna se konal Novoroční mládežnický turnaj. Do soutěže se přihlásilo 23 hráčů a hráček ve čtyřech kategoriích. Vítězství si odnesli : NMŽ - Michaela Rohová (Jiskra Humpolec), MŽ - Frantiček Och (Jiskra Humpolec), SŽ - Erik Topič (Jiskra Humpolec), D - Martin Kubát (Spartak Pelhřimov).Vánoční oddílový turnaj

Vloženo 18.12.2016

V sobotu 17.prosince se konal tradiční Vánoční oddílový turnaj. Do soutěže čtyřher se přihlásilo 18 dvojic. Soutěže jednotliců se účastnilo 39 hráčů a hráček a vítězství si odnesl Adam Pavlík, který v dramatickém finále udolal Ondřeje Prose 3:2. Třetí místo si vybojoval Tomáš Krčil. Tak zase za rok.

Bild 1

Pohár Vysočiny mládeže

Vloženo 9.11.2016

Blahopřejeme mladým stolním tenistům k průběžnému prvnímu místu v Poháru Vysočiny. Z 22 oddílů pracujících s mládeží svými 1397 body vedou tabulku. Držíme jim palce v jejich skvělém přístupu reprezentovat oddíl a doufáme, že se přidají v dalším průběhu mládežnických turnajů i marodi.
Duo trenérů Petr a Monča

Úspěch naší nejmladší žákyně

Vloženo 18.9.2016

V neděli 11.9. se v Praze konal první turnaj BTM ČR nejmladšího žactva. Soutěže nejmladších žákyň se účastnila také zástupkyně TJ Jiskra Humpolec, Michaela Rohová. V konkurenci 34 účastnic se opravdu neztratila a po výborném výkonu vybojovala bronzovou medaili ve dvouhře. Opravdu úžasný výkon a výsledek. Gratulujeme.

Naše mládež opět na Vysočině nejlepší

Vloženo 15.5.2016

Stejně jako v loňské sezóně, i v té letošní, získala naše mládež vavříny nejvyšší v Poháru Vysočiny mládeže. Skvělé, gratulujeme.

Šest medailí z Krajského přeboru mladšího žactva

Vloženo 17.4.2016

Výbornými výkony se prezentovali naši zástupci na KP MŽ. Letos netradičně (díky snaze našeho trenéra mládeže) se konala i soutěž dívek. Obě naše zástupkyně podaly maximální výkon a po zásluze si odnesly medaile. Jedinou kaňkou na, pro nás, výborném turnaji bylo zranění našeho hráče Erika Topiče, který musel odsoupit ze závěrečných bojů.
2.místo dvouhra chlapců - Jaroslav Hájek
2.místo dvouhra dívek - Michaela Rohová
2.místo čtyřhra chlapců - Hájek, Topič
3.místo dvouhra chlapců - Erik Topič
3.místo smíšená čtyřhra - Pazderka, Rohová a Hájek, Váňová
Výborné výsledky, gratulujeme.

Dvě stříbra v Poháru Vysočiny

Vloženo 10.3.2016

V sobotu 5.3.2016 a v neděli se v Pelhřimově bojovalo o další body do Poháru Vysočiny mládeže. V kategoriích nejmladšího a mladšího žactva vybojovali naši zástupci stříbrné medaile. Letos jsou pro nás ta zlata asi prokletá.
Reportáž Vysočina news mladší žactvo
Reportáž Vysočina news nejmladší žactvo


Mistrovství republiky družstev starších žáků

Vloženo 10.3.2016

V sobotu 5.3.2016 se v Ostravě konaly přebory družstev starších žáků, kterých se, jako vítězové kraje Vysočina, účastnilo naše družstvo ve složení Jaroslav Hájek, František Och a Erik Topič. Tuto úžasnou zkušenost nakonec přetavili "pouze" ve 14. místo, ale jedná se o mladší žáky, takže i tento výsledek je velký úspěch.
Reportáž Vysočina news


Dvě bronzové medaile na KP dospělých

Vloženo 1.2.2016

V sobotu 30.1.2016 se v Hrotovicích konal Krajský přebor mužů a žen. Z našich zástupců se medailově prosadila Veronika Mračková, která si odvezla dvě bronzové medaile. Ve čtyřhře žen spolu s A.Zábojovou (Spartak Pelhřimov) a ve smíšené čtyřhře se Stanislavem Zápotočným (Spartak Pelhřimov). Gratulujeme.
Reportáž Vysočina news


Pěkné výkony našich dorostenců

Vloženo 25.1.2016

Čtvrtý bodovací turnaj dorostu Poháru Vysočiny se uskutečnil v neděli 24. ledna v herně Jiskry Havlíčkův Brod.
Naši zástupci byli opět na předních místech. Aleš Krčil na čtvrtém a Petr Kmoch ml. na pátém.
V útěše se dařilo J.Ochovi, který obsadil druhé místo.

Novoroční turnaj mládeže

Vloženo 25.1.2016

V neděli 17.1. 2016 se konal v naší herně tradiční Novoroční turnaj mládeže. Výsledky naleznete na přiložené zprávě z turnaje.
Zpráva z turnaje

.... a zase nám zlato uniklo

Vloženo 12.1.2016

V neděli 10. ledna pokračoval v Humpolci Pohár Vysočiny stolních tenistů v kategorii mladšího žactva pátým turnajem. Našim zástupcům se sice medailově dařilo, ale zlato v hlavní soutěži nám zase uniklo.
2. místo Erik Topič, 3.místo Jaroslav Hájek, 4.místo František Och, 6.místo Jan Hajčiar, 7.místo Josef Stehno
Soutěž čtyřher byla jednoznačně v naší režii, 1.místo Hájek-Topič, 2.místo Och-Pazderka.

Okresní přebory dospělých nám přinesly medailová umístění

Vloženo 12.1.2016

V jednotlivcích zabodovala Veronika Mračková, která získala stříbrnou medaili v soutěži žen a v mužích uspěl Petr Kmoch st., který si odnesl skvělý bronz. V mixu jsme zásluhou dvojice Brukner - Mračková získali druhé stříbro. I ve čtyřhře mužů jsme zaznamenali medailový úspěch. Dvojice Brukner - Kubát (Pe) získala bronz. Gratulujeme

Rok 2016 jsme zahájili titulem krajských přeborníků

Vloženo 8.1.2016

Naše družstvo žáků ve složení Hájek, Topič a F. Och, získalo titul krajských přeborníků v soutěži družstev staršího žactva a tím se kvalifikovali na přebory republiky družstev. Skvělé, gratulujeme.


Vánoční oddílový turnaj

Vloženo 30.12.2015

V sobotu 19.12.2015 se v naší herně konal tradiční, již 14.ročník, oddílového Vánočního turnaje.
Výsledky a zpráva o turnaji

Bild 1

Okresní přebory mládeže

Vloženo 21.12.2015

V neděli 20.12.2015 se v naší herně konaly okresní přebory mládeže v kategoiích mladšího žactva, staršího žactva a dorostu. Všechny tituly okresních přeborníků zůstaly doma.
V mladším žactvu vyhrál František Och, ve starším Jan Řezáč a v dorostu Petr Kmoch ml.
Další výsledky naleznete zde


Úspěšnost našich družstev po první části soutěží

Vloženo 16.12.2015

KP 1 : Humpolec A - 8.místo
KP 2 : Humpolec B - 10.místo
KP 3 : Humpolec C - 12.místo
OP 1 : Humpolec D - 4.místo, Humpolec E - 6.místo
OP 2 : Humpolec F - 5.místo, Humpolec G - 12.místo, Humpolec H - 7.místo
OP 3 : Humpolec I - 9.místo
OP 4 : Humpolec J - 1.místo

Kontrolní turnaj dorostu

Vloženo 10.12.2015

V sobotu 6.12. se konal kontrolní turnaj dorostu v Jihlavě. Nominace neunikla našim dvěma zástupcům a byli úspěšní. Medaile jim bohužel unikly, ale jen těsně. Čtvrté místo Petra Kmoch ml. a páté Aleše Krčila je bezesporu úspěch.
Reportáž Vysočina news


Kontrolní turnaj mladšího žactva nám úplně nevyšel...

Vloženo 7.12.2015

V sobotu 5.12. se konal kontrolní turnaj mladšího žactva ve Žďáru nad Sázavou. Z deseti nominovaných bylo šest hráčů TJ Jiskra Humpolec. Úspěch, nepochybně. Ale v celkovém pořadí to zase tak slavné nebylo. Erik Topič získal stříbro, ale to bylo bohužel vše. Smolařem turnaje byl Jarda Hájek, který vybojoval tři pětisetové bitvy s favority, ale ani jednu nevyhrál. Tentokrát se nedařilo... příště to bude lepší.
Reportáž Vysočina news


Termínový kalendář II.polo 2015/2016

Vloženo 4.12.2015

Kalendář 2016 - mládež
Kalendář 2016 - komplet


Kontrolní turnaj nejmladšího žactva

Vloženo 30.11.2015

V neděli 29.11. se v Havlíčkově Brodu konal kontrolní turnaj nejmladšího žactva, na který se kvalifikovalo nejlepších deset hráčů letošní sezony. Náš jediný zástupce, Josef Stehno, se probojoval na stupně vítězů. Bronzová medaile je pěkný úspěch.
Reportáž Vysočina news


Naše mládí se konečně předvedlo i na republikové úrovni

Vloženo 24.11.2015

V sobotu 21.11. se konal republikový bodovací turnaj mladšího žactva v Blansku. Do turnaje zasáhlo šest našich reprezentantů. Pět se jich probojovalo do druhého kola kvalifikace. Tam sice jejich cesta končila, ale v útěše se Patrik Pazderka a František Och probojovali do třetího kola. Ještě více se dařilo Erikovi Topičovi, který útěchu dokázal vyhrát.
Skvělé výkony. Blahopřejeme všem naši zástupcům.
Reportáž Vysočina news


Průběžné pořadí Poháru Vysočiny mládeže 2015/2016

Vloženo 20.11.2015

Zatím se nám daří obhajoba vítězství v Poháru Vysočiny. Hlavně vydržet!
Stav Poháru Vysočiny mládeže pro 3.turnaji


Není nic lepšího než cinkot zlata, dějství druhé

Vloženo 20.11.2015

Zlatý double pro Erika Topiče. Po vítězství v BTM MŽ to je tentokrát zlato v kategorii staršího žactva. Potěšilo i sedmé místo Honzy Řezáče a desáté Patrika Pazderky. Jen tak dál.
Výsledky BTM staršího žactva


Není nic lepšího než cinkot zlata....

Vloženo 16.11.2015

Konečně! Naši mladší žáci předvedli co v "nich je" a na posledním turnaji mladšího žactva, v Polné, byli tři mezi čtyřmi nejlepšími. Zlato vybojoval Erik Topič, stříbro František Och a nepopulární, ale výbornou čtvrtou pozici Jarda Hájek. Skvělé, gratulujeme.
Celkové výsledky turnaje


Zlato nám zase uniklo

Vloženo 2.11.2015

V posledních dvou týdnech se konaly hned tři mládežnické turnaje.
Mladší žáctvo bojovalo v domácí herně. Zlato nám opět "vyfoukl" Matěj Holub z Jihlavy. Další příčky však patřili našim zástucům v pořadí F.Och, E.Topič a J.Stehno.
Starší žáci hráli o další body v Havlíčkově Brodě. Naši zástupci, v této kategorii, se na přední příčky vůbec neprobojovali :-(.
Nejmladší žactvo se utkalo o vavříny na turnaji v Polné. Třetí místo získal náš jediný zástupce Josef Stehno. Je to jeho již druhé medailové umístění ve dvou turnajích. Výborně, jen tak dál.

Článek Vysočina news - BTM SŽ Brod
Článek Vysočina news - BTM NMŽ Polná
Článek Vysočina news - BTM MŽ Humpolec
Vyúčtování příspěvků na dopravu

Vloženo 8.10.2015

Informace pro všechny členy oddílu.
Vyúčtování příspěvků na dopravu můžete realizovat dvěma způsoby. Buď na základě vyplněného formuláře bezhotovostně (je nutné uvést číslo účtu a zaslat mailem či osobně přinést podepsaný formulář) nebo hotově a to vždy první úterý následujícího měsíce. I v tomto případě je nutné doložit vyplněný formulář (viz níže) a zajít mezi 18,00 a 18,40 do Pappas Garden.

 • Formulář - vyúčtování příspěvku na dopravu - pdf.
 • Formulář - vyúčtování příspěvku na dopravu - xls.
 • Další cenné kovy pro naše mládí

  Vloženo 3.10.2015

  V pondělí 28.9. se konal ve Světlé nad Sázavou první BTM Poháru Vysočiny nejmladšího žactva. To nejvyšší umístění získal náš reprezentant Josef Stehno. Zlatá medaile a veříme, že nebude jen jedna. Gratulujeme.
  O den dříve se konal BTM dorostu v Havlíčkově Brodě. Bronzová medaile Aleše Krčila je úžasný úspěch našeho hráče. Také stříbrná medaile dvojice A.Krčil-P.Kmoch ve čtyřhře je skvělý počin.

  Článek Vysočina news - BTM NMŽ
  Článek Vysočina news - BTM dorostu  BTM Poháru Vysočiny mládeže

  Vloženo 27.9.2015

  V sobotu 26.9. hráli u nás v Humpolci nejmladší žáci o první vavříny v Poháru Vysočiny. Naši hráči opět bojovali o nejvyšší mety. Nakonec z toho bylo druhé a třetí místo ve dvouhře a všechny tři cenné kovy ve čtyřhře.
  Jen tak dál.
  Dvouhra : 2.místo E.Topič, 3.místo F.Och.
  Čtyřhra : 1.místo J.Hájek-E.Topič, 2.místo P.Pazderka-F.Och, 3.místo J.Hajčiar-J.Stehno.  Začala nová sezóna Poháru Vysočiny mládeže

  Vloženo 23.9.2015

  Úvodního turnaje v kategorii staršího žactva se účastnilo 11 našich hráčů. Ze základních skupin do hlavní soutěže postoupilo šest z nich. Nejvíce se dařilo E.Topičovi, který nakonec získal nepopulární bramborovou medaili. Je ale třeba podotknout, že se jedná o hláče z mladší kategorie, takže úspěch to bezesporu je. Další umístění našich hráčů : J.Řezáč - 7.místo, F.Och - 11.místo, J.Hajčiar - 12.místo, L.Bošek - 14.místo, J.Hájek - 16.místo. Čtyřhru vyhrála dvojice D.Lengál (Jihlava) a náš Jarda Hájek. Gratulujeme.
  Článek Vysočina news  Poslední dva turnaje Poháru Vysočiny.

  Vloženo 28.4.2015

  V sobotu 25.4. se v Havlíčkově Brodě konal další turnaj Poháru Vysočiny dorostu. Naši hráči tentokrát nejen bodovali, ale zacinkaly i medaile. Bronzovou ve dvouhře získal po skvělém výkonu Aleš Krčil. Turnaj čtyřher ovládla naše dvojice Tomáš Trnka, Vít Brukner a na bronzovou příčku se probojovala dvojice Petr Kmoch, Aleš Krčil.
  Reportáž BTM dorostenců.

  V neděli 26.4. se u nás v Humpolci konal turnaj staršího žactva. Ve dvouhrách naši hráči na medaile nedosáhli. Ve čtyřhře získala naše dvojice Jan Och, Jan Řezáč bronz. V útěše naši hráči obsadili první čtyři místa v pořadí 1. Matěj Pátek, 2. Lukáš Bošek 3.-4. Jaroslav Hájek, Milan Hlaváček. Reportáž BTM SŽ.


  Krajské přebory mladších žáků a dorostu.

  Vloženo 20.4.2015

  V sobotu 18.4. se v Havlíčkově Brodě konal krajský přebor dorostu. Naši hráči obsadili 6. - 8. místo v pořadí Aleš Krčil, Vít Brukner a Tomáš Trnka.
  V neděli 19.4. se v naší herně konal krajský přebor mladšího žactva za účasti pěti našich hráčů. Do finálových utkání se probojoval pouze Erik Topič. Bohužel v boji o bronzovou medaili podlehl svému soupeři. Jedinou naši bronzovou medaili získal ve čtyřhře Jaroslav Hájek spolu s Matějem Vrzalem z Brtnice.

  Reportáž z přeboru dorostenců.


  Krajské a republikové nasazovací žebříčky mládeže.

  Vloženo 20.4.2015

  Nasazovací žebříčky a pořadí Poháru vysočiny mládeže.


  Úspěch našeho družstva v kvalifikaci.

  Vloženo 16.4.2015

  Týmu C, ve složení Petr Studenovský, Petr Kmoch st., Vít Brukner, Tomáš Krčil a Petr Kmoch ml., se po úspěšně zvládnuté kvalifikaci podařilo postoupit do krajského přeboru pro příští sezónu. Skvělý úspěch. Gratulujeme.

  Podrobnosti naleznete zde.


  BTM Polná - tentokrát byly medaile příliš vysoko.

  Vloženo 31.3.2015

  Čtvrté místo F.Ocha je mezi mladšími žáky úspěch. Naši ostatní zástupci se tentokrát s formou nepotkali. Snad jen hegemonie našich hráčů v útěše ...

  Více MŽ Polná


  Výsledky našich týmů po ukončení mistrovských soutěží 2014/2015.

  Vloženo 31.3.2015

  Krajský přebor I.třídy
  Jiskra Humpolec A - 9.místo

  Krajský přebor II.třídy
  Jiskra Humpolec B - 8.místo

  Okresní přebor I.třídy
  Jiskra Humpolec C - 1.místo
  Jiskra Humpolec D - 4.místo
  Jiskra Humpolec E - 7.místo
  Jiskra Humpolec F - 12.místo

  Okresní přebor II.třídy
  Jiskra Humpolec G - 5.místo
  Jiskra Humpolec H - 8.místo

  Okresní přebor III.třídy
  Jiskra Humpolec I - 3.místo
  Jiskra Humpolec J - 11.místo


  Pohár Vysočiny mládeže.

  Vloženo 6.3.2015

  Celkové vítězství je už opravdu blízko. I mezi jednotlivci se naši zástupci drží na předních příčkách.
  NMŽ - 1.místo F.Och, 4.místo P.Pazderka.
  - 4.místo E.Topič, 5.místo F.Och, 6.místo J.Hájek.
  - 9.místo J.Och.
  D - 5.místo T.Trnka, 6.místo V.Brukner, 8.místo P.Kmoch, 10.místo A.Krčil.

  Celková tabulka k 1.3.2015


  Termínový kalendář IV.-VI./2015

  Aktualizováno 6.3.2015

  Termínový kalendář


  Další úspěchy našich žáků.

  Vloženo 4.3.2015

  Turnaj NMŽ ve Ždáru nad Sázavou. Stříbrná medaile pro Františka Ocha, čtvrté místo pro Patrika Pazderku a stříbro pro tyto hráče ve čtyřhře. Turnaj staršího žactva v Polné nám cenné kovy bohužel nepřinesl, nicméně páté místo Jana Ocha také není neúspěch.

  Více NMŽ Žďár
  Více SŽ Polná


  Bodovací turnaj dorostu v Pelhřimově.

  Vloženo 20.2.2015

  Čtvrté místo ve dvouhře vybojoval Tomáš Trnka a dvojice Trnka-Brukner získala stříbro. Gratulujeme.

  Více


  Bodovací turnaj mladšího žactva v Pelhřimově.

  Vloženo 15.2.2015

  Bronzová medaile pro Erika Topiče, nepopulární "brambory" ve čtyřhře a první místo v útěše. Naši mladí byli opět úspěšní.

  Více


  Krajský přebor jednotlivců 2015 - stříbrný úspěch.

  Vloženo 3.2.2015

  V neděli 1.2.2015 se konal krajský přebor jednotlivců dospělých. Ve smíšené čtyřhře získal náš oddíl stříbrnou medaili, zásluhou dvojice Veronika Mračková - Onřej Pros.

  Více


  Tentokrát bez medailí...

  Vloženo 26.1.2015

  V sobotu 24. a v neděli 25.1 se konaly další dva turnaje Poháru Vysočiny žactva. Naši hráči tentokrát skončili pod stupni vítězů. V kategorii mladšího žactva se nejvíce dařilo Erikovi Topičovi, který obsadil čtvrté místo a František Och páté místo. V kategorii starších žáků obsadil Jan Och 6.místo.


  Zápis z jednání výkonného výboru.

  Vloženo 26.1.2015

  Dne 20.1.2015 se sešel výkonný výbor oddílu. Bližší informace v zápisu z jednání. Zápis


  Turnaj nejmladšího žactva v Polné a další medailové úspěchy.

  Vloženo 13.1.2015

  V neděli 11.1. se konal další z turnajů nejmladšího žactva, tentokrát v Polné. Naši hráči opět prokázali výbornou formu a z turnaje si odvezli tři medaile. V dvouhře stříbro pro F. Ocha a bronz pro P.Pazderku a ve čtyřhře získala tato dvojice také stříbro. Gratulujeme.
  Reportáž - Vysočina news


  Úspěch našich dorostenců.

  Vloženo 5.1.2015

  Naše družstvo dorostenců ve složení, T.Trnka, V.Brukner a P.Kmoch, získalo stříbrnou medaili v krajském přeboru družstev. Reportáž - Vysočina news


  Novoroční mládežnický turnaj 2015

  Vloženo 5.1.2015

  Jako již tradičně uspořádal náš oddíl otevřený mládežnický turnaj všech kategorií. Za účasti 26 hráčů byly otevřeny kategorie mladšího a staršího žactva a dorostu. Celkové výsledky jednoznačně vyzněly pro naše zástupce. Unikly nám pouze dvě medaile v kategorii starších žáků.
  Mladší žactvo : 1. místo F.Och, 2.místo E.Topič, 3.místo J. Hájek
  Starší žactvo : 1. místo R.Šindelář, 2.místo J.Och, 3.místo T. Tecl
  Dorost : 1. místo T.Trnka, 2.místo P.Kmoch, 3.místo V.Brukner

  Fotografie


  Vánoční oddílový turnaj

  Aktualizováno 4.1.2015

  Turnaj se hrál poprvé handicapovým systémem. Tento systém byl odsouhlasen výborovou schůzí na začátku měsíce.. Více

  Vánoční oddílový turnaj 2014 - fotografie


  Termínový kalendář 2014-2015 JARO

  Aktualizováno 7.12.2014

  Termínový kalendář


  Pohár Vysočiny mládeže - průběžné výsledky.

  Vloženo 7.12.2014

  Naši mladí hráči v letošním Poháru Vysočiny bojují o post nejvyšší a to jak v celkovém pořadí tak i v některých soutěžích jednotlivců. V celkovém pořadí vedeme s vcelku slibným náskokem. Pokud jej "mlaďoši" podpoří stejně skvělými výkony i v druhé části soutěže, můžeme se těšit na vítězné vavříny. V jednotlivých kategoriích si naši hráči drží na předních příčkách.
  NMŽ - 1.místo F.Och, 4.místo P.Pazderka, 10.místo J.Stehno.
  - 4.místo E.Topič, 5.místo J.Hájek, 6.místo F.Och.
  - 9.místo J.Och.
  D - 5.místo T.Trnka, 6.místo V.Brukner, 7.místo P.Kmoch, 10.místo A.Krčil.


  Turnaj NMŽ ve Žďáru nad Sázavou - zlatý úspěch nezevšední !

  Vloženo 2.12.2014

  Zlatá medaile pro Františka Ocha a čtvrté místo pro Patrika Pazderku. První úspěch pro Josefa Stehna - vítězství v útěše. Výborně kluci a jen tak dál.


  Ani dorostenci nezaostávají ve sběru medailí.

  Vloženo 19.11.2014

  Tomáš Trnka získal na turnaji dorostu z Želetavě bronzovou medaili. Nesporným úspěchem je i 5.místo Víta Bruknera a 8.místo Petra Kmocha ml.

  Reportáž - Vysočina news